Історія фестивалю
Ідея створити майданчик для спілкування колективів різних стилів класичної і сучасної хореографії виникла 20 років тому. Тодішній керівник Народного ансамблю сучасного естрадного танцю «Ритми часу» Артур Хазан запропонував створити фестиваль, учасники якого могли б ділитись умінням, дивувати талантом і переймати досвід. Навколо цього задуму Артур Хазан згуртував однодумців і людей з креативним баченням сучасного танцю – Оксану Шлиян (яка сьогодні вміло керує ансамблем), Олександра Плахотнюка (заслуженого діяча естрадного мистецтва України, доцента кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім.І. Франка) та ін. Саме так на базі теперішнього Палацу естетичного виховання учнівської молоді у м.Львові виникли «Ритми Часу» як фестиваль. Вже через рік після створення, дійство набуло популярності і стало традиційним. А кількість учасників, що невпинно зростала, змусила організаторів змінити формат фестивалю і перетворити його на конкурс.
Головною метою фестивалю організатори й досі вважають поєднання змагальницької складової і тісне спілкування учасників, які поділені за віковими категоріями – від найменших (6-9 років) і до старших (17 і більше років). Приймаючи участь у «Ритмах Часу», конкурсанти можуть ознайомитись з основними досягненнями і тенденціями у хореографії. Така особливість зумовлює й широку географію учасників. Щорічно фестиваль збирає представників з усієї України. Дніпропетровськ, Рівне, Київ, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Скадовськ, Хмельницький, Тернопіль, Дрогобич, Житомир, Львів. І це далеко не повний перелік міст і селищ, з яких танцюристи приїжджають на фестиваль.
У рамках фестивалю до сьогодні відбувається багато різноманітних імпрез і подій: майстер-класи відомих хореографів, показові виступи професійних колективів, спілкування із танцювальними «гуру» у форматі «круглого столу». Екскурсії Львовом, які пропонують організатори, допомагають учасникам ближче познайомитись із рідним містом конкурсу. І звичайно, гала-концерти, без яких не обходиться жоден фестиваль. Вони збирають багатьох професіоналів, аматорів, і просто поціновувачів сучасної хореографії. А зважаючи на те, що фестиваль-конкурс має статус Всеукраїнського, концертні зали завжди переповнені.
За всю історію фестивалю «Ритми Часу» до складу журі входили багато відомих митців. Серед них хореографи, артисти балету, провідні фахівці народного стилю. Багатьом шанувальникам відомі імена Ігоря Храмова (заслуженого артиста України, художнього керівника балетної трупи Львівської опери), Марка Гарца (керівника ансамблів «Прикарпаття» та «Бузьків цвіт»), Лілії Климчук (балетмейстера і керівника студії «Lelio»), Оксани Лань (керівника шоу-балету «Акверіас»), Михайла Ванівського (керівника ансамблю «Юність»), Володимира Саболти (директора хореографічної школи), Тараса Шіта (заслуженого діяча мистецтв України, доцента ЛНУ ім. І. Франка, віце-президента УРТ), Валентини Земляної (викладача класичного танцю), Світлани Городиської (заввідділенням хореографії Львівського державного училища культури і мистецтва) та ін.
Переможці фестивалю отримують почесні дипломи та нагороди. А танцювальні змагання 2015-2016 років мають ще й «фінансову» особливість. Грошова винагорода призерам фестивалю із призового фонду засновників призначена, насамперед, для підтримки і розвитку молодих талантів.
Фестиваль «Ритми Часу» має свою сторінку у соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/rytmychasu/), через яку інформує про усі новини і події, пов’язані із конкурсом. Кількість підписників сторінки постійно збільшується, а отже, на думку комітету фестивалю, зростає зацікавленість і самим дійством серед танцювальних кіл України. У «фестивальній» карті Львова «Ритми Часу» вже давно посіли видне місце, приваблюючи до міста відвідувачів і туристів. Можливо саме тому, організатори вважають, що популяризація фестивалю «Ритми Часу» й інформування про цей захід сприятиме й популяризації хореографії в Україні загалом.